El & Yüz Bakım Sütü

Ozonun Dezenfektan Etkisi; Karanfil yağı, Portakal yağı, Limon yağı, Turunç yağı

Ozon, oksidasyon gücü çok yüksek olan bir gaz ve bilinen en kuvvetli dezenfektandır. Ozon gazının dezenfeksiyon etkisi, aynı şartlar altında klordan 3125 kat daha fazladır. Spor, bakteri ve virüslere karşı klordan daha etkilidir.

Ayrıca ozon, havada bulunan oksijenin parçalanması yoluyla elde edildiği için kararsız yapısı nedeniyle dezenfeksiyon görevini tamamladıktan sonra daima hammaddesi olan oksijene dönüşür.

Ozon gazının dezenfeksiyon sonrasında kalıntı bırakmayan tek dezenfektan oluşu, özellikle gıda ve canlı yetiştiriciliği sanayiinde kullanımını diğer dezenfektanlara göre avantajlı kılmaktadır. Kalıntı bırakmadığı için insan sağlığına da zararlı değildir.

Karanfil yağı, portakal yağı, limon yağı ve turunç yağının akne tedavisi ve leke tedavisinde kullanıldığı bilinmektedir. Bu yağların antibakteriyel özellikleride mevcuttur. Taşıyıcı yağ olarak kullanılan bu yağların ozonla birleştirilmesi ile oluşan antibakteriyel, antioksidan ürünler nanoteknoloji ve lipozom teknolojisi kullunılarak yavaş salınımlı solüsyonlar haline getirilmekte ve antibakteriyel antivirütik etkileri test edilerek piyasaya sunulmaktadır. Kullanılmakta olduğunuz ürünler bakteri ve virüsleri öldürmektedir. Yapılan testlerde corona virüsü 1 dakikada öldüren dozlarda hazırlanmaktadır. Aynı zamanda doku iyileştirici ve antioksidan özelliklerinden dolayı kullanılmaktadır. Ozon sütü olarak adlandırdığımız ürünler diğer dezenfektanlar gibi cildinize hasar vermez, tam tersine hasarlı cildinizi onarır. Ürünlerimiz patentle koruma altına alınmıştır.

 


 


Ürünümüz El & Yüz Bakımında kullanılmaktadır.

GENOXYN NANOTECH Kozmetik amaçlı araştırmaları devam etmektedir.

Daha fazla Bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz !